Nasz personel to miłe osoby które, zawsze służą pomocą we wszystkich czynnościach.
Rezydencja Rydz to, prywatny dom opieki położony w uzdrowisku Kudowa Zdrój.
Rezydencja Rydz położona jest w kotlinie kłodzkiej ,uzdrowisku Kudowa Zdrój.
Zapewniamy rehabilitację ruchowo - usprawniającą oraz specjalistyczną.

Witamy w Rezydencji Rydz - Dom Opieki

Zezwolenie Wojewody Dolnośląskiego Nr. PS- KNPS 9423.8.2014.

Nasz personel

Personel pracujący w rezydencji Rydz to zespół wykwalifikowanych pielęgniarek, pielęgniarzy oraz opiekunów medycznych, którzy to cechują się wieloletnim doświadczeniem w swojej pracy. Rezydencja została stworzona z myślą o osobach starszych, borykających się z różnorodnymi chorobami, dlatego też w rezydencji stale przebywa lekarz, zaś wizyty odbywają się tutaj raz w tygodniu, lub też każdorazowo na wezwanie.

W zespole pracowników znajduje się również fizjoterapeuta, który to w fachowy i profesjonalny sposób dba o świetny stan fizyczny każdego pensjonariusza. Naturalnie, jeśli zachodzi taka potrzeba mieszkańcy rezydencji Rydz mogą skorzystać z porady również psychoterapeuty.

 W czasie wolnym w rezydencji rydz wykwalifikowany personel prowadzi także zajęcia hobbystyczne, oraz programy kulturalno – oświatowe. Warto wspomnieć o opiece duchowej, którą prowadzi tutaj ksiądz z miejscowej parafii.

Atmosfera w rezydencji Rydz jest naprawdę niesamowita, miła, przyjemna, sympatyczna a wręcz rodzinna. Personel to osoby uśmiechnięte, które chętnie pomagają osobom starszym. Troskliwa opieka i przyjaźń to główne cechy rezydencji, jakie to na pewno warto podkreślić. Najważniejszym i największym bogactwem uzdrowiska znajdujące się w Kudowie Zdrój są źródła wód mineralne, to właśnie one przyciągają najwięcej ludzi. Uzdrowisko ma za zadanie, jak sama nazwa wskazuje, uzdrawianie, leczenie, ale nie tylko ciała, a także i duszy. Miasteczko położone jest w dolinie wśród gór. Nazywają się one Stołowymi, Wzgórzami Lewińskimi oraz wzgórzami będącymi częścią gór Orlickich. Jest w Polsce wiele domów opieki, które oferują podobne warunki, jednak należy zwrócić uwagę na to, że warunki klimatyczne w żadnym miejscu się nie powtórzą, tak jak w górach nie doznamy podwyższonego stężenia jodu, tak nad morzem nie spotkamy się z czystymi źródłami wód mineralnych. A przecież to jest najważniejsze, to co jemy i pijemy sprawia, że czujemy się lepiej lub gorzej. W domu opieki w Kudowie Zdrój nikt nie zmusza do wykonywania rzeczy, których pacjent nie chce robić, tutaj opiekuni pomagają poczuć się lepiej, wykonując ćwiczenia wspomagające rehabilitację.