Nasz personel to miłe osoby które, zawsze służą pomocą we wszystkich czynnościach.
Rezydencja Rydz to, prywatny dom opieki położony w uzdrowisku Kudowa Zdrój.
Rezydencja Rydz położona jest w kotlinie kłodzkiej ,uzdrowisku Kudowa Zdrój.
Zapewniamy rehabilitację ruchowo - usprawniającą oraz specjalistyczną.

Witamy w Rezydencji Rydz - Dom Opieki

Zezwolenie Wojewody Dolnośląskiego Nr. PS- KNPS 9423.8.2014.

O Nas

Kudowa Zdrój to miejsce idealne dla Złotą Jesień. Miejsce to ma charakter uzdrowiska podgórskiego, nieopodal Gór Stołowych i Wzgórza Lewińskiego.  Zbocza tychże gór są naturalną barierą przed północnym i wschodnim wiatrem, dlatego też klimat jest tutaj łagodny i znakomity do wypoczynku. Takie właściwości klimatyczne doskonale wpływają na szereg różnorodnych procesów ustrojowych miedzy innymi:

  • Krążenie krwi
  • Oddychanie
  • Trawienie
  • Pracę układu sercowego

Dodatkowo nie sposób zapomnieć o istniejących na tym terenie naturalnych źródłach wód mineralnych, które to cechują się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi. To właśnie na wodach mineralnych opiera się lecznictwo w Kudowie. W uzdrowisku Kudowa Zdrój leczy się szereg różnorodnych chorób. Przybywają na te tereny osoby cierpiące na niedokrwistość, nadciśnienie tętnicze, choroby wieńcowe serca, zmiany zwyrodnieniowe, stany po zawale, czy też choroby kręgosłupa.

Kudowa Zdrój to nie tylko walory lecznicze, łagodny klimat, źródła naturalnych wód mineralnych, ale również piękne walory wizualne. Cały obszar otoczony jest górami: Stołowymi, oraz wzniesieniami, które należą do Gór Orlickich. Krajobraz sprawia, że warto wybrać się na spacer na przykład do niezwykle pięknego Parku Zdrojowego, zwiedzić wiele ścieżek spacerowych, zaś z okna czy też tarasu oglądać naprawdę godne podziwu pejzaże.

W tym właśnie wyjątkowym miejscu znajduje się luksusowa rezydencja Rydz, która zaprasza w swoje progi wszystkich kuracjuszy oraz wczasowiczów. Rezydencja Rydz dysponuje pokojami jednoosobowymi, dwuosobowymi, trzy osobowymi a także apartamentami. Pokoje wyposażone są w nowoczesny i innowacyjny sposób, a każdy z nich posiada własną łazienkę, oraz aneks kuchenny. Dodatkowo mamy tutaj także balkony, z których podziwiać możemy piękne krajobrazy i pejzaże. Warto wspomnieć o wszechstronnych wyposażeniach w pokojach, albowiem znajduje się w każdym z nich: telewizor, radio, telefon a także Internet. Dzięki takiemu wyposażeniu oraz przytulnej atmosferze budynku, każdy klient poczuje się zupełnie jak w swoim własnym mieszkaniu.

W rezydencji Rydz znajduje się także kuchnia, w której przygotowywane są przepyszne domowe posiłki, przyrządzane wedle wskazań lekarzy. Posiłki w skład, których wchodzi śniadanie, obiad i kolacja podawane są w jadalni, jednakże w chwili, kiedy podopieczny czuje się źle, nie może wstać z łóżka i przyjść na posiłek, wówczas opiekun przynosi danie do pokoju. Posiłki, jakie są serwowane w naszej kuchni cechują się rozmaitością, dlatego każdego dnia możemy zjeść inne danie.

Oczywiście dzień pacjenta wypełniony jest nie tylko zabiegami, rehabilitacją, czy też posiłkami, ale również czasem wolnym. Tym samym można spędzać czas dowolnie, wedle swego własnego uznania. Jeśli tylko mamy na to ochotę możemy iść na spacer i podziwiać piękne krajobrazy, poczytać książkę czy też usiąść przed telewizorem lub Internetem.  Naturalnie w czasie wolnym od zajęć warto wstąpić do drewnianego przydrożnego kościółka, czy też do Parku Zdrojowego.

Naturalnie w czasie pobytu w rezydencji Rydz możemy skupić się także na rozwijaniu swoich pasji, robić to, co najbardziej lubimy. Tym samym każdy ma możliwość korzystania z zajęć grupowych, jakich głównym celem jest podniesienie sprawności fizycznej, ale także wziąć w organizacji spotkań towarzyskich wraz z innymi seniorami. Aktywni wczasowicze mogą z kolei uczestniczyć w pieszych wycieczkach i na pewno będą mieć w tego ogromną ilość satysfakcji, albowiem Kudowa jak i najbliższa okolica są naprawdę bardzo piękne i godne zainteresowania. Warto wspomnieć, że w rezydencji Rydz każdy mieszkaniec ma również możliwość uczestniczyć w organizacji codziennego życia, dzięki czemu atmosfera będzie naprawdę wyjątkowa i przyjemna. Najważniejszym i największym bogactwem uzdrowiska znajdujące się w Kudowie Zdrój są źródła wód mineralne, to właśnie one przyciągają najwięcej ludzi. Uzdrowisko ma za zadanie, jak sama nazwa wskazuje, uzdrawianie, leczenie, ale nie tylko ciała, a także i duszy. Miasteczko położone jest w dolinie wśród gór. Nazywają się one Stołowymi, Wzgórzami Lewińskimi oraz wzgórzami będącymi częścią gór Orlickich. Jest w Polsce wiele domów opieki, które oferują podobne warunki, jednak należy zwrócić uwagę na to, że warunki klimatyczne w żadnym miejscu się nie powtórzą, tak jak w górach nie doznamy podwyższonego stężenia jodu, tak nad morzem nie spotkamy się z czystymi źródłami wód mineralnych. A przecież to jest najważniejsze, to co jemy i pijemy sprawia, że czujemy się lepiej lub gorzej. W domu opieki w Kudowie Zdrój nikt nie zmusza do wykonywania rzeczy, których pacjent nie chce robić, tutaj opiekuni pomagają poczuć się lepiej, wykonując ćwiczenia wspomagające rehabilitację.