Nasz personel to miłe osoby które, zawsze służą pomocą we wszystkich czynnościach.
Rezydencja Rydz to, prywatny dom opieki położony w uzdrowisku Kudowa Zdrój.
Rezydencja Rydz położona jest w kotlinie kłodzkiej ,uzdrowisku Kudowa Zdrój.
Zapewniamy rehabilitację ruchowo - usprawniającą oraz specjalistyczną.

Witamy w Rezydencji Rydz - Dom Opieki

Zezwolenie Wojewody Dolnośląskiego Nr. PS- KNPS 9423.8.2014.

Rehabilitacja

?Zapewniamy rehabilitację ruchowo – usprawniającą, a także specjalistyczną, która przeprowadzana jest wedle potrzeb każdego kuracjusza. Zabiegi oraz rehabilitacja prowadzona jest przez profesjonalne i wykształcone w tym kierunku osoby. Jest to niezwykle istotne, albowiem zabiegi ale również każdego rodzaju ruch musi być wykonany poprawnie, aby przyniósł jedynie pozytywne skutki. Rehabilitanci w naszym ośrodku pełnią więc pieczę, aby ćwiczenia wykonywane przez seniorów nie zaszkodziły lecz pomogły i sprawiły że mięśnie zaczną pracować lepiej i staną się sprawniejsze.

Najlepsze ćwiczenia dla seniorów to takie, które rozciągają partię wybranych mięśni, o czym doskonale wiedzą terapeuci i starają się zachęcić podopiecznych do ćwiczeń. Proponują więc wolny trucht, spacery, aby mięśnie mogły się rozgrzać, a następnie wykonywane są ćwiczenia docelowe. Na końcu każdych zajęć odbywają się kąpiele lecznicze, doskonale wpływające na ciało, organizm a nawet stan ducha.

Rehabilitacja polega jednak nie tylko na wykonywaniu podstawowych ćwiczeń lecz również zabiegów z użyciem profesjonalnego sprzętu medycznego. Używane są urządzenia z zakresu magnetoterapii, laseroterapii czy też pomocne w leczeniu ultradźwiękami. Są to urządzenia, z pomocą których wykonać można doskonałe zabiegi zapewniające poprawę zdrowia i samopoczucia. Najważniejszym i największym bogactwem uzdrowiska znajdujące się w Kudowie Zdrój są źródła wód mineralne, to właśnie one przyciągają najwięcej ludzi. Uzdrowisko ma za zadanie, jak sama nazwa wskazuje, uzdrawianie, leczenie, ale nie tylko ciała, a także i duszy. Miasteczko położone jest w dolinie wśród gór. Nazywają się one Stołowymi, Wzgórzami Lewińskimi oraz wzgórzami będącymi częścią gór Orlickich. Jest w Polsce wiele domów opieki, które oferują podobne warunki, jednak należy zwrócić uwagę na to, że warunki klimatyczne w żadnym miejscu się nie powtórzą, tak jak w górach nie doznamy podwyższonego stężenia jodu, tak nad morzem nie spotkamy się z czystymi źródłami wód mineralnych. A przecież to jest najważniejsze, to co jemy i pijemy sprawia, że czujemy się lepiej lub gorzej. W domu opieki w Kudowie Zdrój nikt nie zmusza do wykonywania rzeczy, których pacjent nie chce robić, tutaj opiekuni pomagają poczuć się lepiej, wykonując ćwiczenia wspomagające rehabilitację.